8.2.2018 / Gösterim Sayısı : 393

Eğitim Işığı Geceyi Aydınlatıyor

​Gelenekselleşerek birçok ile de örnek olan gece eğitimlerinin 2018 ayağı başladı.
Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Gece Eğitimlerinin 2018 ayağı Şubat Ayı itibari ile start adı. Yeni Akçakavak ve Yumrukaya Köyleriyle başlayan eğitim, Yenicepınar ve Yazıören köyleriyle devam etti.
Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ulusal alanda örnek gösterilmesine ve ilimize kattığı artı değerin yanı sıra üreticilerimizin doğru kabul ettiği yanlışları düzeltmek, üretimin kalitesi ve verimi arttırmak adına gece eğitimleri oldukça verimli olmaktadır.
İl Müdürü İzzet MURAT gece eğitimleri hakkında verdiği demeçte;
"'Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın insan odaklı olarak yürütmüş olduğu politikalar ve özellikle kırsalda yer alan kadın çiftçilerimize pozitif ayrımcılık gözetilecek şekilde başlamıştır.  
'Köylü Milletin Efendisidir' vecizesiyle insan odaklı çalışma prensibi bizim için esastır. Bu hareketle gerçekleştirilen gece eğitimleri ile hizmet vatandaşın üreticinin ayağına kadar gitmektedir. Belki İl Müdürlüğümüzün yolunu dahi bilmeyen, ya da bildiği halde ön yargı ile hareket eden vatandaşlarımız kurumumuzun sıcak yüzü ile tanışma fırsatı bulmaktadır. Bu hepimizin başarısıdır. Dolayısıyla siz değerli üreticilerimize teşekkürlerimi sunuyor ve ayağınıza kadar gelen bu hizmetten olabildiğince faydalanmanızı diliyorum" dedi.
2018 programı içerisinde konusunda uzman teknik personellerimiz, buzağı bakım besleme ve buzağı ölümlerinin engellenmesi, hayvancılık desteklemeleri, Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi kapsamında düzenlenecek kurslar, bitkisel üretim desteklemeleri, domuz ve yabani atların ekili alanlara verdikleri zararlar ve çözüm önerileri, vb. konularda bilgilendirme yapılırken bunun dışında soru cevap şeklinde her türlü konuda üreticilerimiz bilgilendirilmektedir.
Köy halkının büyük ilgi gösterdiği 2018 Yılı Gece Eğitimi Programı Şubat-Mart ayları içerisinde merkezi konumdaki 32 köyde, haftada 2 gün 4 köy şeklinde devam edecek olup eğitimde yer almasını istediğiniz ekstra konu veya konular varsa İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesi ile irtibata geçebilirsiniz.

2018 yılı Gece Eğitimi Programı için TIKLAYINIZ

''