6.6.2018 / Gösterim Sayısı : 365

İl Müdürü İzzet MURAT Sahada İncelemelerine Devam Ediyor

#İl Müdürü İzzet MURAT Sahada İncelemelerine Devam Ediyor
Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İzzet Murat, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü İsmail ALTINTAŞ ve Ziraat Mühendisi Ali DEMİRER eşliğinde sahada incelemelerde bulundu.
Çamyayla ve Örencik köyünde incelemelerde bulunan İl  Müdürü İzzet MURAT ve beraberindekiler ilk olarak Hasan AYHAN’a ait patates tarlasında incelemelerde bulundu. Ürün gelişimi hakkında üreticiye bilgiler aktarılırken sağlıklı gelişim memnuniyetle karşılandı.
Daha sonra Hakan ERATEŞ’e ait buğday, yulaf ve sütotu (ryegrass) tarlalarında inceleme yapıldı. Buğdaylardaki dane sayısı ve doluluk kontrol edilirken bitki sağlığı yönünden de gözlem yapıldı. İl Müdürü İzzet MURAT isohbet esnasında ERATEŞ’in süt otunu üretip balyalayarak satmasını memnuniyetle karşıladı. İl Müdürü İzzet MURAT; Üreticimiz bir farklılık yaratma gayreti ile başarılı bir çalışmaya imza atmış, bu benzeri çalışmaları yaygınlaştırmak entegre üretim açısından büyük fayda sağlayacaktır. Üretimi çeşitlendirmek hem kazanç hem de riskleri azaltmak adına olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bilindiği üzere Bolu coğrafi konumu itibari ile hayvancılık için ideal bir ortam oluşturmaktadır. Yem bitkileri ekimine oldukça müsait bir coğrafyadayız bunları değerlendirerek fırsata dönüştürmemiz halinde hem ilimiz hem ülkemiz için artı bir katma değer oluştururuz. Yeter ki üretelim, üretmek için çaba sarf edelim. Bizlerde üzerimize düşeni yapmakla mükellefiz ifadelerinde bulundu.
Sonrasında Çamyayla köy muhtarı İbrahim SUCU’ya ait nohut tarlası ziyaret edildi. Üründeki gelişim gözlemlenirken, bitki sağlığı hakkında bilgiler aktarıldı.
Ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan İl Müdürü İzzet MURAT;
“Tarlalarımızdaki ürünler baharın coşkusuna eşlik edercesine gelişimlerini sürdürmekte. Bizlere düşen bu toprakların hakkını vererek birlikte koordineli bir şekilde çalışmak elbette. Birim alandan maksimum düzeyde ürün alabilmek bunu yaparken münavebe yapmayı unutmayarak toprağımızın sağlığını da düşünmek olmalıdır. Toprak her zaman emeğin karşılığını vermiştir. Bunu verim rakamları ile göstermiştir.  Ziyaretlerimiz devam edecektir. Üreticilerimiz İl Müdürlüğü ile istişare içerisinde hareket ederek üreticimiz sayın ERATEŞ gibi farklılık oluşturabilirler. Çiftçilerimize başta güler yüzleri için teşekkür eder bereketi kazancı bol bir üretim sezonu dilerim” dedi.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

''