1.11.2018 / Gösterim Sayısı : 62

Bolu İl Müdürü ve İl Genel meclis Başkanı Yaşar YÜCEER Seraları Yerinde İnceledi

#Bolu İl Müdürü ve İl Genel meclis Başkanı Yaşar YÜCEER Seraları Yerinde İnceledi
​Bolu İl Tarım ve orman Müdürü İzzet MURAT ve Bolu İl Özel İdaresi İl Genel Meclis Başkanı Yaşar YÜCEER Merkez İlçede yer alan seraları yerinde inceledi.
Bolu'da sayıları arttırılması hedeflenen örtü altı üreticiliği için Yeni akçakavak köyünde İsmail AKDOĞAN ve Sevvan ŞENEL'in seralarında incelemelerde bulunuldu. Yaz sezonunu domates, biber, patlıcan gibi mevsim sebzeleri ile geçiren üreticiler sonbahar ve kış sezonu için ise kıvırcık marul ekimi yapıldığı görüldü. Ürünlerini pazarda sattığını belirten İsmail AKDOĞAN kazancı birçok mesleğe göre oldukça iyi ben ve ailem oldukça memnunuz dedi.
Ziyaret sırasında görüşlerini dile getiren İl Genel Meclis Başkanı Yaşar YÜCEER;
"Üreticilerimiz başarılı çalışmaları ile örnek rol model olmakla beraber, başarılı çalışmaları ile çevresindekileri de bu işi yapmaya teşvik edici olacaklardır. Bizim insanımızın belirgin özelliklerinden birisi de biri o işi yapmadan görmeden icraat hakkında ön yargılı olmasıdır. İnşallah bu vb. örnekleri arttırmak sureti ile önyargılar kırılarak üretimimizi artırmak için çalışmalıyız " dedi.
İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT ise;
"Örtü altı üretim birim alandan maksimum verim almanın en başarılı ve gözle görülen modeli durumunda yer almaktadır. Bolu gibi tarım alanı bakımından küçük parçaların yer aldığı bölgelerde örtü altı başarılı bir uygulama olmaktadır. İnşallah örtü altı üretimimiz de örneklerimizi arttırmak sureti ile başarılı bir şekilde çoğalacaktır" dedi.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

''