T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Çiftçilere Reflektör Dağıtıldı

Yayın Tarihi : 30.6.2021
​Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT, Bolu İli Ziraat Odası tarafından çiftçilerimizin karayollarında trafik kurallarına uygun olarak nakliye yapabilmeleri ve trafik kazalarının önlenebilmesi amacıyla ücretsiz olarak reflektör dağıtım törenine katıldı.
Bolu Ziraat Odası Hizmet Binası bahçesinde yapılan törene Bolu Valisi Ahmet Ümit, Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı trafik personelleri ve çiftçiler katıldı. 
İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince çiftçilere, traktör kullanırken trafikte uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme yapıldı.
Bolu Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan;
"Çiftçilerimizin karayollarında trafik kurallarına uygun olarak nakliye yapabilmeleri için çiftçilerimize ücretsiz olarak reflektör dağıtımı karar aldık. Pandemi öncesi ve sorası her zaman çiftçinin yanında olan Valimiz Sayın Ahmet Ümit'e ve etkinliğimize katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Konu hakkında düşüncelerini dile getiren İl Müdürü İzzet MURAT;
"Çiftçilerimizin  can ve mal güvenliği açısından hayati önem arz eden reflektörlerimizin çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyor, duyarlı çalışmasından dolayı Ziraat Odamızı tebrik ediyorum" dedi.
Törende konuşan Bolu Valisi Sayın Ahmet ÜMİT;
"Havada, karada, denizde her yerde her zaman var olan Trafik, doğal olarak hayatımızı etkilemektedir. Dünya genelinde var olan trafik kazalarında birçok canları kaybediyoruz. İçişleri Bakanlığımız bu konuda derinlemesine tedbirler almaktadır. Kırmızı düdük uygulamasından yaya geçidine, çocuklarımızın ilköğretim çağında trafik eğitimi almalarından, emniyet kemerine, seminerlerine kadar çok yönlü çok detaylı projeler uygulandı ve halen uygulanmaya devam ediyor.
Bolu Ziraat Odası’nın hazırladığı reflektör dağıtım etkinliğinin özellikle traktör ve diğer tarım araçlarının dikkatli kullanımının önemi açısından bir “farkındalık” ve bir başlangıç olmasını temenni ediyorum. Tüm katılımcılara ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.