T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Fatih METİN Kiraz Topladı

Yayın Tarihi : 4.7.2021
​Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN, Bir dizi açılış için geldiği Bolu programının son etabında Seben İlçesinde Kiraz hasadına katıldı.
Hasat törenine Sayın Fatih METİN'in yanı sıra Bolu Milletvekilleri Sayın Av. Arzu AYDIN, AK Parti İl Başkanı Hakkı Suat GÜNER, Seben Belediye Başkanı Fatih KAVAK, Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT, Bolu Orman Bölge Müdürü Şaban BIYIKLI, DSİ 53. Şube Müdürü Kazım DOĞRU, üretici birlik ve kooperatif başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;
"Bolu İlimizin meyve, sebze deposu konumunda olan Seben ilçemizde Sayın Bakan yardımcımızla birlikte kiraz hasadı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemiz coğrafi konumu ve iklim avantajları sayesinde özellikle elma, domates, üzüm ve kiraz üretimiyle fark yaratmaktadır. İlçemizde yaklaşık 400 dekar kiraz bahçesi yer almakla birlikte içerisinde bulunduğumuz hasat döneminin yetiştiricilerimize bol kazançlı ve bereketli olmasını diliyorum" dedi.
Merdivenle kiraz toplayan Sayın Fatih METİN;
"Lezzeti ve dokusuyla damakların aranan lezzetleri arasında hızla yerini alan Seben Kiraz'ını bugün kardeşlerimizle birlikte hasat etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Alın terini toprağa döken kıymetli üreticilerimize ve emekçi çalışan kardeşlerimize kolaylıklar diliyorum. Mahsulünüz bereketli olsun" dedi.
Hasat etkinliği yetiştiricilerle sohbet ve hatıra fotoğrafı ile devam ederken, karşılıklı iyi niyet ve başarı temennileriyle son buldu.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.