T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Nihat ÇELİK İl Müdürünü Makamında Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 30.7.2021
​Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat ÇELİK Bolu İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olağan genel kurul toplantısı için geldiği Bolu'da İl Birlik başkanı Mustafa GÜLKAYA ile birlikte İl Müdürü İzzet MURAT'ı makamında ziyaret etti.
Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;
"İlimizin mevsim şartları, mera alanlarının kullanılabilirliği küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için oldukça avantajlıdır. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine göre gerek yetiştiricilik gerekse bakım açısından daha az maliyete sahip olan koyunculuk, geçmişten günümüze Anadolu topraklarında et ihtiyacını karşılamak açısından vazgeçilemez bir nimettir. Gerek bakanlığımız gerekse üretici birliklerimiz bu doğrultuda hareket ederek ülkemiz küçükbaş sayısının arttırılması yönünde çalışmalarını sürdürmektedir. Merkez birlik başkanımız Nihat bey ve Bolu birlik başkanımız Mustafa bey özverili çalışmaları ile ülkemiz ve ilimiz küçükbaş hayvancılığına emek vermektedir. Bolu olağan genel kurulunun İlimiz adına hayırlı olmasını diliyor nazik ziyaretlerinden dolayı Sayın Nihat ÇELİK ve Mustafa GÜLKAYA'ya teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.
Bolu küçükbaş hayvancılığının konuşulduğu ziyaret karşılıklı iyi niyet ve başarı temennileri ve çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.