T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bolu’da 12 Büyükbaş ve Küçükbaş İşletmemize Destek

Yayın Tarihi : 18.8.2021

Bakanlığımız Hayvancılık Genel Müdürlüğünün "Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi Programı" kapsamında Bolu İlimizde 12 üretici %50 destek almaya hak kazandı.
Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Müdürü İzzet MURAT;
"Bakanlığımızca Büyükbaş ve Küçükbaş işletmeleri yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında ilimizde geçtiğimiz ay içerisinde başvuruları alınmış ve merkez proje değerlendirme komisyonunca onaylanan 12 üreticimiz %50 hibe almaya hak kazanmıştır. İlimizde 2 ağıl, 2 ahır ve 8 makine-ekipman projesi işletmelerimizin gelişim ve eksiklerinin giderilmesi adına önemli bir katkı sunacaktır.
Hak sahiplerinin 20 Ağustos 2021 tarihine kadar noter onaylı taahhütnamelerini getirmeleri gerekmektedir. Desteklerin ilimiz hayvancılığına ve üreticilerimize hayırlı ve kazançlı olmasını temenni ediyorum.
Destekler dolayısıyla başta Sayın Valimiz Ahmet ÜMİT olmak üzere, Bakan yardımcımız Sayın Fatih METİN, değerli Bolu Milletvekillerimiz Arzu Aydın ve Fehmi KÜPÇÜ, İl Özel İdaremize ve emeği geçenlere kurumum, şahsım ve üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum" dedi.
%50 hibe almaya hak kazanan üreticilerimiz aşağıda yer almaktadır. 


Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl /İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.