T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Doç. Dr. Mahir KANYILMAZ’dan Ziyaret

Yayın Tarihi : 31.8.2021
​Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Yapıları Daire Başkanı Doç Dr. Mahir KANYILMAZ, DSİ'den Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne devredilen Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonunda incelemelerde bulundu.
Teknik personel ile birlikte öncelikle Bolu İl Müdürü İzzet MURAT'ı makamında ziyaret eden KANYILMAZ, İl Müdürü ve teknik personel eşliğinde üretim istasyonunu ziyaret etti. Buradaki çalışmaları yerinde gözlemlerken balıkların beslenmesi, üretimi ve yaşam koşulları hakkında incelemelerde bulundu. Bolu'nun doğasıyla üretim için ideal ortam sunduğunu ifade etti.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü İzzet MURAT;
"Öncelikle sayın daire başkanımıza nazik ziyaretlerinden dolayı kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum. DSİ'den devraldığımız bayrağı konu uzmanı arkadaşlarımızın özverili çalışmaları ile gerek kapasite gerekse kalite açısından daha iyi yerlere taşımak öncelikli hedefimizdir. Sayın daire başkanımız da çalışmaları takdir etmekle birlikte işletmemizin gelişimi açısından gerekli desteği sunmaya hazır olduklarını belirtmiştir.
İşletmemizde 36 dekar alan üzerine kurulu; 400 m2 kapalı, 300 m2 kapalı kontrollü olmak üzere 700 m2 toplam kapalı alanı ve 16 adet açık toprak havuz yer almaktadır.  400 anaç sazan balığı, yaklaşık 200 adet mersin balığı (karaca mersin balığı (Acipenser gueldenstaedtii) ve sivriburun mersin balığı (Acipenser stellatus)) bulunmaktadır ve anaç adayı olarak bakım ve besleme çalışmalarına üretim istasyonumuzda devam edilmektedir. Tesisimizde 3 milyon sazan balığı (Cyprinus carpio) üretim hedefi gerçekleştirilmiş olmakla birlikte Bolu ve çevre illerimiz için üretim istasyonu konumunda yer alan tesisimiz ileriye dönük 10 milyon yavru hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.
Bu vesile ile başta Sayın Valimiz Ahmet Ümit, Sayın Bakan Yardımcımız Fatih METİN, Bolu milletvekillerimiz Sayın Arzu AYDIN ve Fehmi KÜPÇÜ başta olmak üzere emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyor, Sayın daire başkanımızın başarılı çalışmalarının devamını diliyorum" dedi.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.