T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bolu Tarım Arama Kurtarma Derneğinde Eğitimlere Devam

Yayın Tarihi : 8.08.2023
​Olası Afet ve Acil durumlara  hazır olmak, hızlı ve doğru şekilde müdahele edebilmek amacıyla oluşturulan Tarım Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri Bolu İl AFAD yetkilileri ile birlikte eğitimlerine devam ediyor.
Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;
“Maalesef afetler hayatımızın önemli bir gerçeğidir. Bu çerçevede hareket eden Müdürlüğümüz de yaklaşık 30 gönüllü arkadaşımızın katılımlarıyla olası afet ve acil durumlarda hazır olabilmek adına Tarım Arama Kurtarma Derneğini oluşturmuştur. Tamamen gönüllülük esasına dayalı oluşum içerisinde İl AFAD Müdürlüğümüzde çalışan uzman personel tarafından;
Hafif Arama ve Kurtarma,
İlkyardım,
Yangın Farkındalık,
İnsani Yardım, vb. konularda eğitimler verilmektedir.
AFAD ve ilk yardım eğitimleri periyodik olarak düzenli bir şekilde uygulanacaktır. Deprem, yangın, sel gibi doğal afetlerde görev alan AFAD, sisteme kayıtlı olan gönüllülere gereken desteği ve bilgiyi sağlamak amacıyla eğitimler yürütmektedir. 
İhtiyaç olmaması temennimiz tabii lakin olası olumsuzluklarda hazır olmakta çok önemli tabii bu bağlamda gönüllü arkadaşlarımızı kutluyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.