T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bolu’nun Uzman Elleri Projelerini Hayata Geçiriyor

Yayın Tarihi : 11.08.2023
​Bakanlığımızın yürüttüğü, eğitim almış gençlerimizi üretime kazandırmak, onların yatırım yapabilecekleri bir iş sahası açmak adına başlatmış olduğu Uzman Eller projesi için başvuru yapan ve hibe sözleşmelerini imzalayan proje sahipleri satın almalarını yaparak projelerini hayata geçirmeye başladılar.
Kıbrıscık ilçesinde ikamet eden, Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı bölümünden mezun olarak genç yatırımcımız Süt Sığırı yetiştiriciliği konusunda hibe sözleşmesini imzalamış, konu kapsamında 5 adet 6-12 ay arası dişi düve alımını yaparak projesini tamamlamıştır.
İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü ve teknik personellerin yerinde yaptığı kontrollerde hayvanların mevzuata uygun ve sağlıklı oldukları tespit edilmiştir. Şube Müdürü Hasan ŞEN; genç proje sahibine hayırlı olsun dileklerini iletmiştir. Proje kapsamında faaliyet gösterecek olan uzman ellerin aldıkları hayvanları uygun bakım ve besleme koşullarında sağlıklı bir şekilde büyütüp çoğaltarak hayvan sayılarını arttırmaları, sürdürülebilir bir üretim yaparak bireysel gelirlerine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaları temennimizdir.
 Projenin izleme süresi boyunca dikkat etmeleri gereken hususlar ile hayvan sağlığı ve refahı konularında da yatırımcımıza ayrıca bilgilendirme yapılmıştır.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.