T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2023’ün İlk Yavruları Başkentimize

Yayın Tarihi : 11.08.2023
Bolu İl Müdürlüğümüze bağlı Gölköy Su Ürünleri Üretim Tesisinde 2023 yılı balıklandırma programı kapsamında 5 milyon adet yavru pullu sazan balığı hedefi doğrultusunda yetiştirdiğimiz yavruların ilk hasadı gerçekleştirildi.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;

“Üretim istasyonumuzda amatör avcılığın yaygınlaşması ve balık rezervlerimizin artmasını sağlamak, vatandaşlarımızın protein çeşitliliğini sağlamak ve en önemlisi su kaynaklarımızdaki hayatın sürdürülebilirliğini sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

2023 hedeflerimiz doğrultusunda 5 milyon yavru sazan balığını belirli bir olgunluğa kadar burada büyütüyoruz. Doğaya, göletlere salınma olgunluğuna geldiğinde ilimiz ve çevre illerimizin ihtiyaçları doğrultusunda; dere, gölet, barajlara salınmak üzere il müdürlüklerine balıkları teslim ediyoruz. Yani ilimizdeki ve çevre illerin balıklandırılması için doğaya salmış oluyoruz.

Bu bağlamda üretilen yaklaşık 1 Milyon yavru sazanımız Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine  teslim edilmiştir. Üretim sezonumuzun ilimiz ve ülkemiz adına bereketli geçmesi temennilerimle emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.