T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bolu’dan İkinci Hasat Sakarya İlimize

Yayın Tarihi : 18.08.2023
​Bolu İl Müdürlüğümüze bağlı Gölköy Su Ürünleri Üretim Tesisinde 2023 yılı balıklandırma programı kapsamında 5 milyon adet yavru pullu sazan balığı hedefi doğrultusunda yetiştirdiğimiz yavruların ikinci hasadı 400 bin adetle Sakarya İlimize gerçekleştirildi.
Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT; 
“Üretim istasyonumuzda amatör avcılığın yaygınlaşması ve balık rezervlerimizin artmasını sağlamak, vatandaşlarımızın protein çeşitliliğini sağlamak ve en önemlisi su kaynaklarımızdaki hayatın sürdürülebilirliğini sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
2023 hedeflerimiz doğrultusunda 5 milyon yavru sazan balığını belirli bir olgunluğa kadar burada büyütüyoruz. Doğaya, göletlere salınma olgunluğuna geldiğinde ilimiz ve çevre illerimizin ihtiyaçları doğrultusunda; dere, gölet, barajlara salınmak üzere İl Müdürlüklerimize balıkları teslim ediyoruz. Yani ilimiz ve çevre illerin balıklandırılması için doğaya salmış oluyoruz. 
Bu bağlamda üretilen yaklaşık 1 Milyon yavru sazanımız ilk hasat ile Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edilirken ikinci hasadımızda 400 bin yavrumuz da Sakarya İl Müdürlüğümüz yetkililerine teslim edilmiştir. Üretim sezonumuzun ilimiz ve ülkemiz adına bereketli geçmesi temennilerimle emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.