T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Üretim İstasyonundan İlk Satış 100 Bin Yavru ile KAMADER’e

Yayın Tarihi : 28.08.2023
Bolu İl Müdürlüğümüze bağlı Gölköy Su Ürünleri Üretim Tesisinde 2023 yılı balıklandırma programı kapsamında 5 milyon adet yavru pullu sazan balığı hedefi doğrultusunda yetiştirdiği pullu sazan yavrularında ilk satış Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMADER) ne gerçekleştirildi.
Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;
“Sapanca Gölü'nün Korunması ve Sürdürülebilir Ekosistem İçin Hayalet Ağların Temizlenmesi ve Balıklandırma Projesi kapsamında İlimiz Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonunda yetiştirilen 100 bin pullu sazan yavrusunun satışı Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği KAMADER'e gerçekleştirildi. İstasyonumuzdan temin edilen yavru balıklarımız Sapanca Gölü Eşme Sahilinden düzenlenen törenle suya bırakıldı.
Üretim istasyonumuzda amatör avcılığın yaygınlaşması ve balık rezervlerimizin artması, vatandaşlarımızın protein çeşitliliğinin temini ve en önemlisi su kaynaklarımızdaki hayatın sürdürülebilirliğini sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Üretim sezonumuzun ilimiz ve ülkemiz adına bereketli geçmesi temennilerimle emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.