T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürlüğümüz 2023 Bolu Fuarında Yerini Aldı

Yayın Tarihi : 22.09.2023
​Bolu'da Expolife fuarcılık tarafından 21-24 Eylül 2023 tarihlerinde "Gıda Tarım ve Hayvancılık" ve " Yapı, Mobilya & Ev Tekstili" fuarında yerimizi aldık.  Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB, İl Tarım ve orman Müdürlüğü ve birçok birlik ve kuruluş fuara destek ve katılımcı oldu.
Fuar açılışına Bolu Valisi Erkan KILIÇ, Bolu Milletvekilleri İsmail AKGÜL ve Türker ATEŞ, Bolu Belediye Başkanı Tanju ÖZCAN, Bolu İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Fahri TETİK, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah ALEMDAR, Expo Life Fuarcılık yönetim kurulu başkanı Serdar ERDOĞAN, kurum müdürleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.
Expo Life Fuarcılık yönetim kurulu başkanı Serdar ERDOĞAN yaptığı açılış konuşmasında; Bolu'da olmaktan mutluluk duyduklarını ve fuarın gerek Bolu'ya hayırlı ve bereketli olması temennilerinde bulundu.
Bolu Valisi ERKAN KILIÇ yaptığı konuşmada;
"Özellikle beyaz et sektörü ile ulusal arenada önemli bir role sahip olan Bolu'da gerek ticareti gerekse yeniliklerin takibi açısından düzenlenen fuar önemli bir rol üstelenecektir. Temennimiz Bolu'nun konumunun da getirdiği avantaj ile bir fuar merkezi haline dönüşmesidir. Burada bize düşen görev modern fuarcılığın gerektirdiği, fiziki mekan ve altyapıyı sağlamaktır. Fuarın Bolu'muza ve katılımcılarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah ALEMDAR ve Bolu Milletvekilleri yaptıkları konuşmalarda fuarın Bolu'ya ve katılımcılara hayırlı olması temennilerinde bulundular. Konuşmaların ardından fuar alanı ve katılımcıların stantları ziyaret edildi.
Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü standını Bolu valisi Erkan KILIÇ, Bolu milletvekilleri, protokol ve vatandaşlar ziyaret etti.
Bolu Valisi Erkan KILIÇ; Bolu İl Tarım ve orman Müdürlüğü standını ziyaret ederken yerli tohumlar ve yöresel ürünler hakkında bilgi aldı.
Fuarda Bolu Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yerli tohumlar tanıtılırken güncel çalışmalar ve örnek ahır projesi başta olmak üzere projeler hakkında vatandaşlar teknik personelden bilgi alabilir.  Fuarda Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü standına ilginin yoğun olduğu gözlemlendi.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.