T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Entegre Tesislerimizde Rutin Denetimlerimiz Devam Ediyor

Yayın Tarihi : 23.10.2023
​Tarım ve Orman Bakanlığımızın İşletmeden çatala güvenli gıda politikasına istinaden entegre beyaz et üretim tesislerimizde denetimlerimiz rutin aralıklarla devam ediyor.
Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü Zekeriya AR;
“Bakanlığımızın gıda güvenliği politikasına istinaden İlimizde yer alan ve Türkiye üretiminin %33-35 aralığında üretimine tekabül gelen beyaz et üretim tesislerimizde denetimlerimiz düzenli aralıklarla devam ediyor.
Tüketicilerimizin güvenli gıdaya ulaşması adına bakanlığımız üretimin her aşamasında gerekli kontrol ve denetim mekanizmaları ile gerekli tedbirleri almaktadır. İlimizde 6 Broiler 1 Hindi olmak üzere 7 kesimhanemiz günlük 1 milyon aylık 25 milyon adet kesim gerçekleştirerek Bolu ve ülke ekonomimize önemli bir katma değer sağlamaktadır.
Güvenli gıdanın sürekliliğini sağlamak adına gerek üretim gerekse tüketim aşamasında kontrol ve denetim çalışmalarımız yıl boyu sürmekle birlikte vatandaşlarımız karşılaştıkları olumsuzlukları ALO 174 GIDA ve 112 hattına 7/24 iletebilirler" dedi.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl /İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.