T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Kadın Çiftçimizle Buluştuk

Yayın Tarihi : 31.10.2023
​Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel 100 Kadın Çiftçimizle Buluşma etkinliğine Sayın Valimiz Erkan KILIÇ ve değerli eşi Ayşe Elif KILIÇ hanımefendi, İl Müdürümüz Zekeriya AR, Ziraat Odası Başkanı Selim ÖZER, S.S Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifi Başkanı Emine ÖZDOĞAN ve Gelincik Kooperatifi kadınları, Demirciler Köyü Muhtarı Mehmet BARAN ve İl Müdürlüğü personeli katıldı.  
S.S Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifimizin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte; İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan “Orman Meyveleri Organik Tarım Projesi" kapsamında ilimizde üretilecek organik meyvelerin işlenmesi amacıyla, Kadın Kooperatifimize “Sıvı Akışkan Dolum Makinası" teslim töreni ve ardından Kadın Çiftçiler Bilgi Yarışması düzenlendi.
Programda konuşan Sayın Valimiz Erkan KILIÇ; “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından finanse edilen Sıvı Akışkan Dolum Makinesinin kooperatifimizin üretimine önemli bir ivme kazandıracağını" ifade etti.
Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya AR; “Organik tarımın yaygınlaştırılması projesi kapsamında S.S Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifinin elde ettiği organik ürünlerinin pazarlanması çalışmalarına destek olmak maksadıyla, yaptığımız sıvı akışkan dolum makinesi tesliminden mutluluk duyduğunu, ayrıca organik tarımın yaygınlaştırılması projesi kapsamasında 2024 yılı hedefimizin; ilimizin organik tarım üretim kapasitesinin 3 katına çıkartılması olacağını" ifade etti.
Programda konuşmaların ardından kadın çiftçiler yarışırken, yarışma sonunda dereceye giren kadın çiftçilerimize plaketleri Sayın Valimiz, değerli eşi, İl Müdürümüz ve Ziraat Odası başkanımız tarafından takdim edildi.
Program çekilen aile fotoğrafı ile son buldu. Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.