T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırmalar Enstitüsünde Bölge İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi : 23.11.2023
​Eskişehir İli Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsünde Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve çevre İl Müdürlüklerinin de katılımı ile bölge istişare toplantısı gerçekleştirildi.
İl Müdürlüğümüzü temsilen İl Müdürü Sayın Zekeriya AR, KTV Şube Md. Nuray KARATEPE, Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Şube Md. Eyüp Sait KARCI ve Bitkisel Üretim Şube Müdürlüğünde görevli Mühendis İsmail ALTINTAŞ katıldı.
Enstitü Müdürü Dr. Sabri ÇAKIR'ın konuşmasından sonra söz alan İl Müdürü Zekeriya AR; Bölgemizdeki iklim ve yağış durumu, 2023 yılı hasat ve 2024 yılı ekiliş durumları, bölgesel olarak iklim değişikliklerine uyumlu çeşitlerin ve tarım teknolojilerinin kullanımının yaygınlaştırılması hususlarına dikkat çekti.
İl Müdürlüğümüze ait sunumu ise Mühendis İsmail ALTINTAŞ gerçekleştirdi. Sunumda İl Müdürlüğümüzün 2023 yılı üretim sezonunda gerçekleştirilen projelerin sonuçları değerlendirilmiş ve 2024 yılı hedef projeleri ve projelerden beklentiler anlatıldı. 
Projelerde ve demonstrasyonlarda karşılaşılan sorunlar, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile bu konularda ki koordinasyon hususları istişare edildi.
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.